Trądzik Różowaty - Nużeniec ludzki

Trądzik różowaty

Najczęstsze schorzenie skóry, określane mianem "cera naczynkowa", objawiające się rumieniem, pieczeniem, swędzenie szczególnie okolicy brwi i rzęs, czerwonymi krostkami oraz poszerzonymi naczynkami na nosie i policzkach. Powstaje na skutek szeregu toczących się miejscowo zaburzeń skóry, (głównie Łojotokowym Zapaleniem Skóry ),  spowodowanych złą pielęgnacją, zaburzeniami gospodarki hormonalnej, przewlekłym stresem, skłonnościami do alergii. Wszytkie te szkodliwe czynniki uszkadzają mechanizmy ochronne naskórka i predysponują do infekcji różnymi drobnoustrojami. Najczęstszą przyczyną objawów trądzika różowatego jest infekcja nużeńcem ludzkim (Demodex folliculorum ). Odchody tego roztocza, powodują przewlekłe stany zapalne, często mylone jako "cera alergiczna" (objaw wrażliwości na kosmetyki, zmiany temeratury) czy wrażliwa. Nieleczony trądzik różowaty prowadzi do tzw. guzowatości nakórka (okolica nosa- "kartofel", czy też skóry tzw. "szerokie grube pory skórne" z "licznymi popękanymi naczynkami", powstania gruczolaków w okolicach powiek, włókniaków, naczyniaków gwiaździstych.

Wykonujemy badanie wykrywające infekcję Nużeńcem ludzkim (Demodex folliculorum ) oraz specjalistyczne zabiegi go zwalczające.

Badania dowodzą, że na 100% osób z tymi objawami 90% z nich jest nosicielem tego roztocza. Osobą z predyspozycjami do tej infekcji może być każdy, u niektórych osób przez dłuższy czas może ona nie dawać objawów.

Specjalistyczne zabiegi wykonywane w naszym gabinecie

dostępne tylko w Centrum Dermatologii Symbiosis

Głównym celem zabiegu jest opróżnienie porów skórnych po przez nieinwazyjne oczyszczenie oraz chemiczne uszkodzenie dorosłych osobników tego roztocza. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest świeża i bez podrażnień natomiast na drugi dzień może pojawić lekkie zaczerwenienie. Wymagana jest seria zabiegów 4-6, wykonywana 1 raz na dwa tygodnie.

Demodekoza - zabiegi gabinetowe. Wykonujemy zabiegi zwalczające Nużeńca ludzkiego wybranych okolic:

  • Twarz i rzęsy
  • Ciało

Centrum Dermatologii Symbiosis jest podmiotem leczniczym o profilu dermatologiczym. U nas znajdziesz poradę jak odzyskać i utrzymać estetyczny wygląd w zdrowiu jak w chorobach dermatologicznych. Łączymy ze sobą kliniczne leczenie dermatologiczne z nowoczesnymi zabiegami kosmetologii leczniczej i medycyny estetycznej.

skontaktuj się z nami