Stopy - zabiegi podologiczne

Medycyna w trosce o piękno i zdrowie stóp - Podologia

Przeprowadzamy specjalistyczne zabiegi w problemach estetycznych i zdrowotnych stóp.

Odciążenie i korekcja wrastającego paznokcia

Nieprawidłowe skracanie płytki paznokciowej, wadliwe obuwie, wadliwa budowa paznokcia, to najczęstsze przyczyny uciązliwego bólu spowodowanego uwieraniem paznokcia wrastającego w poboczne części wałów okołopaznokciowych. Ból jest większy, gdy rozwinie się infekcja i nasili się stan zapalny w miejscu wrastania paznokcia, dlatego im wcześniej zgłosisz się na zabieg i odciążysz uwierającą zmianę, tym szybciej zostanie wyleczona zniknie bolesność. Dla osób, których praca wymaga przebywania w obuwiu (wąskia przednia część stopy) deformującym ustawienie stopy i powodującym dolegliwości związane z wrastaniem paznocia, polecamy sytematyczne zabiegi korygujące ustawienie paznocia, który układa się w sposób rurkowaty.

czas zabiegu: 15-30 min

Diagnostyka, Korekcja, leczenie i oczyszczanie paznokcia zniszczonego grzybicą, urazem i leczeniem.

Żóltawe przebarwienie, pogrubinie paznokcia to najczęstsze objawy chorób spowodwanych infekcją grzybiczą. W celach diagnostycznych wykonyjemy  pobieranie materiału "mykologicznego" ze zmienionej płytki paznokciowej do badania labolatoryjnego. Na podstawie wyników przeprowadzamy odpowiednie zabiegi, mające na celu zwiększenie skuteczności leczenia miejscowego grzybicy paznokcia (oczyszczanie), a po wyleczeniu korekcję estetyczną mającą na celu odtworzenie "naturalnego paznokcia". W przypadku podejrzanych zmian (nowotwory, łuszczyca itp.) polecamy naszych specjalistów z dermatologii. Gdy paznokieć ulegnie stłuczeniu,  wykonujemy szybkie "odbarczenie" krwiaka podpaznokciowego, który zmniejszy zdecydowanie bolesność oraz przyspieszy regenerację calego paznokcia.

czas zabiegu: 15-45 min

Pielęgnacja i leczenie wadliwych zgrubień oraz rozpadlin piętowych (pedicure medyczny)

Nadmierne gromadzenie się naskórka w okolicach najmocniej podpierających stopę, powoduje utworzenie się bolesnych i nieestetycznych modzeli, pękania skóry w okolicy pięt oraz zwiększa ryzyko infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Szczególnie niebezpieczne to zjawisko jest u osób cierpiących na cukrzycę, u których trudniej goją się infekcjie i urazy stopy. Sytematyczna pięlęgnacja w domu i gabinecie umożliwia przywrócenie prawidłowej oraz utrzymanie prawidłowej grubości naskórka, dzięki czemu można cieszyć się zdrowym i zadbanym wyglądem stóp.

czas zabiegu: 1h-1,5h

Nowość! Laserowe usuwanie odcisków

Nieprawidłowe obuwie powoduję najczęściej utworzenie się tzw odcisków miękkich zlokalizowanych w okolicy grzbietów ostatnich palców stopy. Najbezpieczniejszą, szybką i efektywną  metodą, jaką stosujemy jest laserowe usuwanie tych zmian. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie zlikwidujemy przyczyny jaką są "złe obuwie" odciski będą odrastać. zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

czas zabiegu: 5-15 min

Centrum Dermatologii Symbiosis jest podmiotem leczniczym o profilu dermatologiczym. U nas znajdziesz poradę jak odzyskać i utrzymać estetyczny wygląd w zdrowiu jak w chorobach dermatologicznych. Łączymy ze sobą kliniczne leczenie dermatologiczne z nowoczesnymi zabiegami kosmetologii leczniczej i medycyny estetycznej.

skontaktuj się z nami